Založ si blog

Asi ako vyzeral prejav pred rozpočtom na rok 2015.

Tak Vás tu všetkých dnes vítam, skôr ako sa pustíme do práce, dovoľte krátky úvod.

Väčšina z nás, ako tu sedíme, netuší ako sa pracuje inak ako vlastnou hlavou, netuší čo je to žiť z priemernej mzdy, bývať v 2 izbovom paneláku, chodiť na dovolenky na rodičovskú chalupu.

Zvykli sme si na určitý štandard a nie je tajomstvom, že ten nadštandard sme si vybudovali zo štátneho výpalného, popr. z eurofondov.

Tak vážení, ak sa chceme  tu takto zísť aj po roku 2016, musíme niečo urobiť aj pre našich prostoduchých voličov. Hlasy našich rodín, kamarátov, ktorých sme pozašívali na teplé štátne miestečka, rozhodne stačiť nebudú.

Keď si chceme udržať životný štandard, na ktorý sme si privykli, musíme zabrať…

Inak nás naši sponzori, v prípade, že im nenaplníme ich bezodné „kešene“  bez mihnutia oka vymenia za iné marionety..

Zvolebnieva sa, musíme pustiť perie a akože tie istoty splniť, ktoré sme mali na billboardoch…

Poďme teda na to.

1. Po prvé. Vymenujem, teraz voličov, ktorí nás v žiadnom prípade nebudú voliť..

Jedine, žeby sme ich pustili ku korytu… Ale ako vieme, už teraz je tam tlačenka.. )

Sú to: podnikatelia, ktorí nie sú nacucnutí  na štátnu kasu.. Tým ešte naložíme, keď nevedia, čo sa patrí..

Ďalej tu máme strednú vrstvu  lepšie zarábajúcich zamestnancov,  ktorú sa nám chvalabohu a niekedy žiaľbohu, darí úspešne likvidovať.. Táto háveď sedí za kompami a je veľmi dobré informovaná… často si vravím, bodaj by šľaktrafil celý fejsbuk, diskisie a blogy… Napáchajú väčšie zlo ako protikorupčný zákon…

2. Zamerajme sa teda na tých, čo nás budú voliť..

A) Dôchodcovia – tým musíme dať, to je náš ťahúň, tam máme istotu, že táto skupina zaberie… Ak náhodou nie, farár babkám dohovorí.. Sme s cirkvou zadobre viac ako KDH, tak si to neskazme.. Veď konieckoncov výpalné od nich vyberieme cez nebankovky a našich exekútorov a najmä cez 20% DPH na potraviny a lieky…

B) Rómovia – V tomto prípade  najlepšie urobíme, ak nič neurobíme.. Táto skupina najlepšie zaberá na keš, takže ju budeme riešiť pár dní pred voľbami…

C) Nízkopríjmové skupiny – naši zlatí roboši… Aby prežili,  makajú od rána do mrku a nemajú šancu, našťastie, sledovať politiku..  Niečo symbolické živnostníkom ale najmä pre tých, čo zarábaju povedzme do 400 € …  Tam si svoje výpalné tiež vyberieme cez odvody, 20% DPH na potraviny a lieky, cez kámošov od herných automatov a samozrejme cez nebankovky a exekúciu… Tam to vidím ružovo..

D) Úradnici – to sú zväčša naši ľudia a tých, čo by frflali odstránime cez ESO… Sme predsa efektívni, spoľahliví, otvorení… ta ne?..))

E) Študenti – bláhová skupina, žiaľ, niečo musíme dať z peňazí daňových poplatníkov aj im… Aby sme, keď motyka vystrelí aj v roku 2020 sa takto v zdraví zišli… A keďže mládež rada cestuje, dajme im dráhy zdarma… čo vy na to? Aj tak to nie je z našho, tak to bolieť nebude, že áno? 🙂

Cakumprásk, keď to zrátam, milión ovečiek v košiari musíme v roku 2016 mať… To budem považovať za úspech..

Ale musíme ešte vyretušovať pár prkotín, pár technických postrehov..

Chalani, pol roka pred voľbami, hodinky nad 10.000 € do šuflíka, po voľbách sa ich nanosíte ažaž… čiže všetci ako tu sedíme..

Limuzíny nekupovať, keď vyhráme, povozíme sa v iných fárach… To tejto bande slovenskej závistlivej najviac kole oči… Ježiškove oči, keby oni vedeli … No, nechajme to tak..

Kšefty – všetci musíme z niečoho žiť, to dobre vieme … Ale keď nás načapú pred voľbami,  na preferencíach nám to nepridá… Preto Vás veľmi pekne prosím. Kšefty áno ale veľmi veľmi opatrne.

Pani Laššáková, musíme niečo urobiť s tým hlasovacím gestom. Palec, horedolu… Už mi moji 83ja poslušní kolesíkovci na to frflú a niektorí sa mi sťažovali, že majú nočné mory, že aportujú.. Skúste vymyslieť niečo iné, nenápadnejšie, ľudskejšie..

To by bolo asi všetko… Jo,ešte k tým eurofondom, ktoré su pozastavené ako novorodenecké prdy…

S tým niečo musíme robiť… Máme tu vianoce, darčeky, lyžovačky, potom tu máme plesovú sezónu… Nech sa máme dobre všetci ako sme tu!

A ešte niečo.. Bláha nech sa krotí v tej svojej ľavicovosti, človek si potom bez výčitiek svedomia ani nevychutná cigaru v Karibiku…

Musím utekať, pripravte mi to do týždňa a vidíme sa!

Česť práci súdruhovia!!

Prečo zajtra (25. 11. 2014) sa zúčastním na Pochode proti korupcii.

24.11.2014

1. Finančný rozmer Korupcia je vo výške 1 miliardy za rok. Ak to prerátam na moju 4 člennú rodinu, zmizne nám ročne z peňaženky cca 200 €. To máme 100 rožkov, 20 masiel, 20 pív, 5 kg hovädzej viac »

Poistenci Dôvery, prekazte prosím megakšeft politikovi a jeho sponzorovi.

04.11.2012

A vráťte sa do VšZP. Úvodom by som chcel povedať, že súhlasím s Ficom v jednom. Súkromné poisťovne si nemajú čo vytvárať zisk z peňazí, ktoré my musíme povinne odvádzať. Ak MUSÍME, viac »

Sme vláda bez škandálov. ISTOTNE.

26.10.2012

"Ahoj, čo nové." - pýtam sa kamaráta, riaditeľa jednej firmy, ktorého vidím po pol roku. Vyzerá zničene, očividne je na tabletkách. "Všetko je na h...". vraví rezignovane "Biznis nejde, prepúšťam viac »

počasie, poľadovica, zima

Bratislava zriaďuje pre chodníkovú novelu horúcu linku

19.12.2018 14:09

Verejnosť môže prostredníctvom nej nahlasovať kritické úseky, ktoré sú neodrhnuté či zľadovatené.

Európsky súdny dvor

Európsky súdny dvor rozhodol proti Grécku v prípade islamského práva šaría

19.12.2018 14:00

Vdova po mužovi sa v roku 2014 odvolala na európskom súde, keďže po rozhodnutí gréckeho súdu prišla o tri štvrtiny svojho dedičstva.

sklárska škola, lednické rovne

Lednické Rovne prídu o školskú ikonu

19.12.2018 14:00

Takmer sedemdesiatročnú tradíciu mala Stredná odborná škola sklárska v Lednických Rovniach. Dlhé roky sa spájala so sklárňou, ktorá vychovala množstvo úspešných sklárov. Teraz končí.

Belgicko, Charles Michel

Po rezignácii premiéra sa belgická vládna strana vyslovila proti predčasným voľbám

19.12.2018 13:42

Najbližšie parlamentné voľby v Belgicku sa majú konať v máji budúceho roku.

peter333

"Radšej budem nenávidený za to, čo som, ako milovaný za to, čo nie som" - André Gidea

Štatistiky blogu

Počet článkov: 33
Celková čítanosť: 63554x
Priemerná čítanosť článkov: 1926x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy